До уваги випускників!
НМТ – 2024
Українські вступники на НМТ-2024 складатимуть 4 предмети: три обов’язкові та один на вибір.
Про це під час пресбрифінгу “Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати” повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.
Він зазначив, що в 2024 році випускники також складатимуть мультипредметний тест, оскільки формат ЗНО, коли всі школярі пишуть у один день один предмет, в умовах воєнного часу є неможливим.
Крім того, Михайло Винницький наголосив, що в 2024 році учні будуть складати 3 обовʼязкові предмети:
- українську мову;
- історію України;
- математику.
Ще один предмет майбутні абітурієнти зможуть обрати самостійно. Зокрема, серед варіантів:
- українська література (для філологічних спеціальностей),
- іноземна мова,
- біологія,
- фізика,
- хімія,
- географія.
“Рухаємося в бік того, що є стандартом у ЄС, де на випуску зі школи перевіряють не менше 5 предметів. Зокрема, в Польщі є система “Матури”, а в деяких країнах перевіряють навіть більше” – додав Михайло Винницький.
Заступник міністра освіти повідомив, що всі 4 предмети учні й учениці складатимуть в 1 день, а розклад тестування виглядатиме приблизно так:
- 60 хвилин – українська мова;
- 60 хвилин – математика;
- перерва до 20 хвилин (точну інформацію про перерву нададуть пізніше);
- 60 хвилин – історія;
- 60 хвилин – предмет на вибір.
“Це достатньо сильне навантаження на дітей, ми це дуже добре розуміємо, але, з іншого боку, навантаження вищої освіти не менше. Тому ми говоримо про 4 години тестування в один день”, – зазначив посадовець.
За словами Тетяни Вакуленко, директорки Українського центру оцінювання якості освіти, цьогоріч реєстрація на НМТ розпочнеться раніше, а саме тестування відбудеться в травні. Це повʼязано з тим, що тест став довшим, тому забезпечити дві зміни на день буде неможливо.
Крім того, у процес перевірки випускників планують повернути металошукачі, адже багато учнів і учениць намагаються використовувати телефони під час тестування.
В УЦОЯО також зазначили, що демонстраційні варіанти тестів будуть опубліковані пізніше, однак абітурієнти можуть користуватися для підготовки завданнями попередніх років, оскільки цьогоріч зміст тестів також відповідатиме чинним програмам ЗНО.
Усю інформацію про структуру тестових зошитів, початок і процес реєстрації буде оприлюднено на сайті УЦОЯО, як тільки з’явиться відповідна нормативна база.
Щодо випускників, які планують писати НМТ за кордоном, Тетяна Вакуленко повідомила, що цей варіант також буде можливим. А в Україні сподіваються продовжити співпрацю в цьому питанні з 23 країнами, де були відкриті тимчасові центри тестування минулоріч. “Однак говорити про розширення кількості країн, у яких ми проводимо НМТ, я б не стала”, – зазначила вона.
Як і минулого року, у 2024 вступники з ТОТ та територій, де ведуться активні бойові дії, зможуть вступати в заклади вищої освіти за співбесідою – ані НМТ, ані вступних випробувань там не проводитимуть.
НМТ – 2023
20 січня 2023 року, під час брифінгу МОНУ було представлено модель вступу, яка дасть змогу забезпечити організацію і проведення вступної кампанії у 2023 році.
Інформуємо, що, цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ).
Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті.
У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст. У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.
Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.
Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний і блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.
Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи. Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.
Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.
ЗНО-2022
Повідомляємо Вам, що з 1 по 6 грудня на youtube каналі ДРЦОЯО розміщено серію відеороликів: «Особливості ЗНО 2022 року», «Особливості Пробного ЗНО – 2022»,«Особливості ЗНО з української мови і літератури та української мови», «Особливості ЗНО з математики».
Посилання https://www.youtube.com/channel/UCCwZ5ekXu4YQaBJUSfBrXAg
До уваги майбутніх випускників
та їх батьків!
Пробне ЗНО-2021
ЗНО-2021
Шановні учасники ЗНО!
Розпочинаємо знайомство з сайтом Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти та його соціальними мережами!
Нам дуже хочеться, щоб інформація з сайту
допомогла Вам у підготовці до ЗНО.
Адреса нашого сайту – https://test.dn.ua/
Саме тут, за вкладкою до меню ЗНО/ДПА, розміщується актуальна інформація з питань зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року та пробного ЗНО. Сторінки адаптовані до мобільних додатків.
І розділ. «Календар ЗНО – 2021» https://test.dn.ua/grafik-zno/
Ви дізнаєтеся:
- коли подавати документи на реєстрацію;
- у які терміни буде розміщено запрошення – перепустку до пункту тестування, з якої дізнаєтеся, де Ви будете проходити ЗНО;
- коли будуть оголошені результати ЗНО тощо.
ІІ розділ. «Готуємось до ЗНО» https://test.dn.ua/gotuiemosya-do-zno/
У розділі є посилання на сторінки сайту Українського центру оцінювання якості освіти, де розміщено:
- новації ЗНО 2021 https://testportal.gov.ua/novatsiyi–grafik–predmety/,
- характеристики сертифікаційних робіт із предметів зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року https://testportal.gov.ua/zno-2021-2/ . З’ясуйте, скільки завдань у тесті, скільки часу відводиться на його виконання, як оцінюються завдання тесту, якою є схема оцінювання завдань відкритої форми?
- демонстраційні варіанти сертифікаційних робіт з української мови, української мови і літератури, математики за профілем вашого навчання:
- з української мови https://testportal.gov.ua/ukrayinska-mova-i-literatura-2021/
- з математики: https://testportal.gov.ua/matematyka-2021/
Роздрукуйте зошити, попрацюйте в них. Зверніть увагу на новий формат завдань, у тому числі і власного висловлення.
А за посиланням http://testportal.gov.ua/testy-mynulyh-rokiv/ – Український центр оцінювання якості освіти розмістив вичерпну інформація про перебіг ЗНО минулих років. Бажаєте – роздрукуйте зошит за будь-який рік ЗНО, попрацюйте у ньому, перевірте себе за правильними відповідями, скористайтеся таблицями переведення тестових балів у 12-бальну та 200-бальну шкалу.
Пам’ятайте, що ці таблиці у 2021 році будуть розроблені та оприлюднені лише після оголошення результату з певного предмету і матимуть інший вигляд.
2) Вже час визначатися з напрямком підготовки та спеціальністю, яку Ви вирішили обрати для своєї майбутньої професії. У цьому розділі Ви можете ознайомитися з Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти.
УВАГА! Обов’язково перевірте, які предмети потрібні на ЗНО за обраною Вами спеціальністю у 2021 році. Відбулися значні зміни у порівнянні з 2020 роком! В додатку 4 до Умов прийому Ви дізнаєтеся, які предмети потрібні для вступу на ту чи іншу спеціальність. Саме тут зазначено, який предмет є обов’язковим: українська мова чи українська мова і література.
3) Радимо також обов’язково скористатися безкоштовними тренувальними онлайн-ресурсами для тестування та випробувати свої знання на тестах минулих років за посиланнями:
– http://lv.testportal.gov.ua:8080/ – перевага ресурсу: можливість обирати тему за всіма предметами та заздалегідь побачити, над якими темами ще варто попрацювати.
– http://zno.osvita.ua/ – перевага ресурсу: це тестування з тією ж кількістю та формами завдань як і в сертифікаційних роботах ЗНО, оскільки зібрані реальні тести попередніх років. Є можливість одразу отримати консультацію у вигляді правил до завдання, яке пропонується, не шукаючи його у додаткових довідниках, що дуже зручно. Для доступу до консультацій потрібно зареєструватися на сайті. Після виконання всіх тестів Вам будуть надані правильні відповіді на всі завдання та розраховано ваш результат у тестових та рейтингових балах.
– iLearn (https://ilearn.org.ua/ )– це безкоштовна гейміфікована платформа з навчальними онлайн-курсами, тестами та вебінарами для всіх, хто бажає навчатися та успішно скласти ЗНО.
– Студія онлайн-освіти EdEra – безкоштовна платформа підготовки до ЗНО з англійської мови, української мови і літератури, математики, історії та біології.
– Prometheus – безкоштовні курси з підготовки до ЗНО з математики, української мови і літератури та історії України.
4) Якщо Ви обрали для ЗНО/ДПА історію України, то варто скористатися онлайн-тренінгами за посиланням http://lvtest.org.ua/index.php/pidhotovka-do-testiv :
- Перелік пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва, які містить програма ЗНО з історії України;
- Історичні персоналії для візуального розпізнавання;
- Тренажер з історії України «Карти (мапи)» з коментарем до кожного завдання – http://lv.testportal.gov.ua:82/traneeHistory/edusite/maps.htm
5) Якщо Ви обрали для ЗНО/ДПА іноземну мову, готуючись до аудіювання, скористайтеся ресурсами на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Аудіофайли з іноземних мов, які використовувалися для аудіювання попередніх років, Ви зможете знайти на сайті УЦОЯО в розділі «ЗНО/ДПА» на сторінках «Учаснику зовнішнього оцінювання» – «Тести минулих років».
Наприклад: за посиланням http://testportal.gov.ua/anglijska-mova-2019/ розміщено аудіофайл з англійської мови 2019 року. Прослухайте обов’язково!!!!
ІІІ розділ. «Пробне ЗНО» https://test.dn.ua/probne-zno/
Немає нічого кращого, ніж практика. Тому запрошуємо взяти участь у пробному ЗНО 2021 року!
Реєстрація на пробне ЗНО 2021 буде проходити на сайті регіонального центру з 05 по 19 січня 2021 року за посиланням https://prob.test.dn.ua/
З детальною інформацією про умови реєстрації осіб, які виявили бажання брати участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні, можна буде ознайомитися вже з 01 грудня 2020 року.
Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту), біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудеться 10 квітня 2021 року. Тобто, у 2021 році кожен учасник зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО.
Також кожен зареєстрований учасник, крім обраного для пробного ЗНО предмету, зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів.
VІІІ розділ. «ЗНО 2021 – відповіді на питання» – https://test.dn.ua/zno-2021/ . Ви можете поставити своє запитання на сторінці https://test.dn.ua/faqs/
Наступного разу, у січні, більш детально проаналізуємо інформацію
щодо реєстрації на ЗНО
Запрошуємо приєднатися до нас:
- у соціальній мережі Іnstagram – https://www.instagram.com/ZNO_DON/
- на youtube каналі ДРЦОЯО – https://www.youtube.com/user/DonetskiyRCOKO
- у соціальній мережі Facebook – https://www.facebook.com/DRCOKO/
- на Telegram каналі ДРЦОЯО – https://t.me/ZNO_DON
До уваги майбутніх випускників
та їх батьків!
ЗНО-2020
Міністерство освіти і науки затвердило оновлений графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. Відповідні зміни до календарного плану підготовки та проведення ЗНО оприлюднено на сайті МОН.
Згідно з графіком, тестування відбудуться у такі дати:
- математика – 25 червня,
- українська мова і література – 30 червня,
- фізика – 2 липня,
- іспанська, німецька, французька мови – 6 липня,
- англійська мова – 7 липня,
- історія України – 9 липня,
- біологія – 13 липня,
- географія – 15 липня,
- хімія – 17 липня.
Поріг “склав/не склав” та результати ЗНО визначатимуться:
- з математики, фізики – до 16 липня,
- з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології – до 24 липня,
- з географії, хімії – до 28 липня.
Відповідно, результати ЗНО буде розміщено на інформаційних сторінках учасників:
- з математики, фізики – до 17 липня,
- з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології – до 25 липня,
- з географії, хімії – до 29 липня.
Додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання заплановано на 23 липня – 11 серпня. Результати додаткової сесії буде визначено і оголошено до 14 серпня.
Під час тестування учні та інструктори будуть забезпечені захисними масками, а пункти проведення ЗНО – антисептиками.
ЗНО – 2019
Завантаження...
Пробне ЗНО – 2019
Деякі особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2019 році
Навчальний рік увійшов в активну фазу, і все більше випускників цікавляться змістом і процедурами зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.
Програми ЗНО
Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».Ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року.
Випускники шкіл
Випускникам закладів загальної середньої освіти результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти з:
- української мови і літератури;
- математики або історії України (на вибір учасника);
- ще одного предмета із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова).
Учні, слухачі, студенти закладів професійної або вищої освіти
В 2019 році учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів: з української мови і математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір.
Інклюзивний компонент ЗНО
Український центр продовжує приділяти значну увагу посиленню інклюзивного компоненту оцінювань, тож 2019 року особи з порушеннями зору матимуть можливість пройти зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології: завдання будуть надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.
Окрім цього, 2019 року пройде апробація технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання для осіб із глибокими порушеннями зору, яка передбачає використання комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей. Апробація відбудеться під час додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології.
Учасники ЗНО національних меншин
Як і в минулі роки, за запитом учасників завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською й угорською мовами.
Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти
ЗНО-2018 ДРЦОЯС
Умови вступу до ВНЗ у 2017 році
[gview file=”http://krmschool26.ho.ua/wp-content/uploads/2016/05/Презентация-зно.pptx”]
Календарний план підготовки та проведення 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання
Порядок реєстрації осіб для участі в ЗНО, наказ МОН України № 1278 від 11.12.2015
Особливості проведення ЗНО в 2016 році
Український центр оцінювання якості освіти
Кожен учень повинен визначити свій шлях у дорослому житті, обрати професію. На що ж необхідно звернути увагупри виборі професії? Пропонуємо Вам пройти тест, який, на нашу думку, допоможе вам при визначенні майбутньої професії. |
Тест “Моя майбутня професія” | Презентація |
Тут ви можете пройти пробне тестування з предметів для підготовки до ЗНО-2015 |