Шановні батьки майбутніх першокласників!

Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 26

оголошує набір

учнів до 1-го класу

на 2024/2025 навчальний рік

за програмою НУШ

Для зарахування дитини до 1-го класу необхідно надати наступні документи:

  • заява про зарахування до закладу освіти
  • копія свідоцтва про народження
  • копія ІПН

Документи можна надати очно або дистанційно, надіславши на електронну адресу школи school26krm@ukr.net  до 01 червня 2024 року.

Інформація про вчителів    https://ecase.kramuo.dn.ua/2024/01/19/zzso-26/

 

Зразок заяви

 

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

 

 

 

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ!

Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №26 проводить набір дітей до першого класу 2023-2024 н.р.

за програмою НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ (О.Я.Савченко)

Для зарахування дитини до 1-го класу необхідно надати наступні документи:

  • заява про зарахування до закладу освіти (може бути подана одним із батьків, опікуном, іншим законним представником, родичем дитини або повнолітньою особою);
  • копія свідоцтва про народження (у разі наявності);
  • копія ідентифікаційного коду (у разі наявності).

Документи можна надати очно або дистанційно, надіславши на електронну пошту школи до 01 червня 2023 року.

Електронна адреса школи: school26krm@ukr.net

Зразок заяви

 

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ!

Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №26 проводить набір дітей до першого класу 2022-2023 н.р. за програмою НУШ.

Для зарахування дитини до 1-го класу необхідно надати наступні документи:

  • заява про зарахування до закладу освіти подана одним з батьків, опікуном, іншим законним представником, родичем дитини або повнолітньою особою;
  • копія свідоцтва про народження (у разі наявності);
  • копія ідентифікаційного коду (у разі наявності).

Документи можна надати очно, електронною поштою або іншими засобами зв’язку чи у будь-який інший спосіб (за вибором заявника) до 29 липня 2022 року.

Електронна адреса школи: school26krm@ukr.net

Зразок заяви:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Наказ про зарахування до 1х класів на 2021-2022 навчальний рік

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

 

До уваги батьків майбутніх першокласників!

            Адміністрація Краматорської загальноосвітньої школи №26 повідомляє,що  прийом заяв до 1 класу здійснюється до 01.06.2021 року.

Альманах "Вокруг Света" | Психологическая подготовка первоклассника к школе

 

УВАГА!

27 ЛЮТОГО О 1000 В ЗОШ № 26

ВІДБУДУТЬСЯ БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

 

Адміністрація

До уваги батьків майбутніх першокласників!

            Адміністрація Краматорської загальноосвітньої школи №26 повідомляє,що розпочато прийом документів до 1 класу (Нової української школи 2021).

Для вступу подаються:
1) заява від батьків
2) медична картка дитини
3) копія свідоцтва про народження
4) копія ідентифікаційного коду

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО НАШОЇ ШКОЛИ!

Для батьків першокласників НУШ

Шановні батьки майбутніх першокласників!

 Прийом документів до перших класів буде відбуватися після закінчення карантину, про що буде повідомлено на сайті школи.

У перший клас – за новими правилами.

Про що новий Порядок зарахування учнів.

 

Просто про складне.

Що варто знати батькам про новий Закон України «Про освіту»

 

Як по-новому оцінюватимуть

учнів перших класів

Картинки по запросу діти нуш


Ви гадаєте, що виховуєте дитину тільки тоді,
коли з нею розмовляєте чи наказуєте їй?
Ви виховуєте її щомиті вашого життя,
навіть тоді, коли вас немає вдома.
                                                                             А. Макаренко.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Запрошуємо Вас до Краматорської загальноосвітньої школи

І – ІІІ ступенів № 26

Школа проводить набір дітей до 1-го класу.
Для вступу подаються:
1) заява від батьків
2) медична картка дитини
3) копія свідоцтва про народження
4) копія ідентифікаційного коду

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО НАШОЇ ШКОЛИ!

10 найважливіших порад батькам

майбутніх першокласників

1. НЕ “НАПИХАЙТЕ” НОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ

Головне, як кажуть «не переусердствуйте». А якщо насідатимете на дитину з читанням і рахунком, ви зможете викликати у нього негативні емоції з приводу школи. Звичайно, почитати трішки, розв’язати нескладні приклади можна, але все це повинно бути в ігровій, непримусовій формі. Крім того, дошкільникам поважно по кілька разів читати одні і ті ж книжки. Вони, впізнаючи “матеріал”, прагнуть підказати розповідачеві, що буде далі, поправляють, якщо він допустив неточність. Це виробляє в них активність, і тоді їм буде абсолютно нескладно вже на першому уроці висловити свою “дорослу” думку.

2. РОЗПОВІДАЙТЕ ПОЗИТИВНІ ІСТОРІЇ ЗІ СВОГО ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ

Важливо сформувати у майбутнього школяра позитивне відношення до школи. Якщо дитина хоче вчитися і упевнена, що в школі цікаво, тоді неминучий стрес, пов’язаний з новими правилами і розпорядком дня, великою кількістю незнайомих людей, буде успішно пройдений. Для цього частіше розповідайте своїй дитині забавні історії зі свого шкільного життя.

3. НЕ РОБІТЬ АКЦЕНТ НА ОЦІНКАХ

Багато батьків припускаються грубої помилки, коли починають лякати: “Читай, а то двійки мені приноситимеш”. Важливо акцентувати увагу дитини на процесі навчання (ти дізнаєшся багато нового, у тебе з’являться нові друзі, ти станеш розумним), а не на результаті гарних оцінках, які взагалі краще не згадувати, тим більше, що в першому класі їх не ставлять.

4. НЕ ЛЯКАЙТЕ ШКОЛОЮ

Ні в якому разі не ведіть при дитині розмови, що у нього “закінчилося дитинство”, не жалійте його: мовляв, бідненький, починаються трудові будні. Навіть жартома не лякайте школою.

5. КУПУЙТЕ ШКІЛЬНЕ ПРИЛАДДЯ РАЗОМ ІЗ ДИТИНОЮ

Купувати портфель і все приладдя для школи потрібно з дитиною. Хай маля саме вибере собі пенал, ручки, олівці й лінійки, зошити з барвистим малюнком на обкладинці. Прийшовши додому, не ховайте покупки в шафу – дайте їх дитині, аби він звик до нових для нього речей. Хай він збирає портфель, носить його по квартирі, розкладає на столі зошити й олівці, тоді прості вказівки вчителя: “Дістаньте червону ручку або зошит в лінійку” не викличуть у маляти труднощів: він чітко знатиме, де у нього що лежить. Добре також сходити з дитиною до обраної школи, якщо ви ще цього не зробили. Погуляйте біля школи. Так маля швидше звикне до нового місця.

6. ГРАЙТЕ В ШКОЛУ

Хай усі іграшки вашої дитини підуть до першого класу, а найулюбленіша стане вчителем. У такій грі можна пояснити основні шкільні правила: як сидіти за партою, як відповідати на уроці, як проситися до туалету, що робити на перерві (15-хвилинні “уроки” повинні чергуватися з п’ятихвилинними “перервами”).

7. ПОЧИНАЙТЕ ЖИТИ ЗА НОВИМ РОЗПОРЯДКОМ ДНЯ

За місяць до школи потрібно плавно підганяти режим дня до нового розпорядку. Старайтеся, аби дитина лягала спати не пізніше десяти вечора, вставав о 7-8 ранку. Дуже важливо сформувати у маляти уявлення про те, що за чим потрібно робити вранці й увечері. Для цього добре використовувати пробкову  дошку на стіні, де можна прикріпити папірці, писати, малювати.

Спершу спробуйте наочно пояснити, що потрібно зробити перед сном: зібрати портфель, приготувати одяг, перевірити чи чиста форма. Усі ці дії краще позначати малюнками: портфель, розкладені речі на стільці. Напередодні першого вересня виконуйте цей ритуал, граючи. Хай дитина збирає свої дитячі книжки в портфель, складає одяг на стілець. За допомогою малюнків можна намалювати і ранковий розпорядок: умиваємося, одягаємося, їмо, чистимо зуби, одягаємося в шкільну форму, чистимо взуття, виходимо з будинку. Усе це допоможе маляті краще зрозуміти, яким буде його розпорядок дня.

8. НАВЧІТЬ МАЛЯ КОРИСТУВАТИСЯ ГОДИННИКОМ

Необхідний для школи навик – орієнтація в часі. Якщо ваше маля ще не розбирається, котра година, навчіть його цьому. Багатьом діткам легко орієнтуватися за електронним годинником. Дитина повинна знати, що означає чверть години, півгодини, через годину. Повісьте в дитячій великий годинник (будь-які, головне, аби дитина могла розпізнати за ним час). Під час читання, гри або їди можна поставити годинник на стіл і звернути увагу дитини на те, о котрій розпочалася дія і коли  закінчилася.

9. БІЛЬШЕ КОМАНДНИХ ІГОР

У школі є правила, які необхідно виконувати: сидіти за партою, вставати, коли вирішить вчитель, не кричати. Без розуміння цих елементарних законів дитині буде важко в 1-му класі. Аби розвинути в маляти уміння підкорятися і грати за правилами, використовуйте командні ігри. Завдяки ним дитина засвоїть, що є правила, які треба виконувати, і що від цього залежить результат. Ще один важливий урок, який дають маляті командні ігри, – це спокійне ставлення до програшу.

10. ТРЕНУЙТЕ УВАГУ І ПАМ’ЯТЬ

Хороша гра на уважність: всім роздається однаковий текст, засікається час і потрібно якомога більше і швидше знайти і викреслити букв “с”. Проводити “заняття” спочатку по 10 хвилин, назавтра 15, довівши час “уроку” до тієї тривалості, яка буде в школі. Тоді дитину так не лякатимуть безконечні півгодини занять. Ще можна почастіше грати в “Відвернися і назви”. Розкладіть на столі іграшки та дайте дитині подивитися уважно  1 хвилину. Потім вона відвертається і називає іграшки, що лежать на столі. Ускладнюйте завдання: додайте іграшки, скорочуйте час на запам’ятовування. Можна замінити іграшку на  іншу – дитина, обернувшись, повинна розповісти, що змінилося.

Час летить непомітно! І ось Ви вже все частіше думаєте про те, що повинен уміти Ваш майбутній школяр і наскільки він готовий до походу «перший раз у перший клас»? Купа питань, тривог і хвилювань …
Пропонуємо тест, який допоможе зрозуміти рівень інтелектуальної, соціальної та функціональної готовності дитини до школи. Слід звернути увагу, що аспекти тесту не є обов язковими для виконання, а лише орієнтують батьків на певні моменти в підготовці для школи. Розмовляти з дитиною слід спокійно, неофіційно, дружелюбно. Неправильні відповіді на питання не мають засмучувати батьків – тепер їм відомо, що ще слід розповісти малюку. І головне: яким би не був рівень підготовки дитини до школи, найголовнішим для дитини завжди залишається підтримка і щира любов батьків!

Тест “Чи готова дитина до школи?”

На запитання потрібно відповідати «Так» або «Ні».

1. Чи хоче ваша дитина йти до школи?
2. Чи приваблює вашу дитину в школі те, що вона там багато про що довідається і їй буде цікаво вчитися?
3. Чи може ваша дитина самостійно займатися якою-небудь справою, що вимагає зосередженості протягом 30 хвилин?
4. Ваша дитина в присутності незнайомих почувається вільно, незакомплексовано?

5. Ваша дитина уміє складати за малюнком розповіді, не коротші 5 речень?

6. Чи може вона розповісти напам’ять кілька віршів?

7. Чи вміє змінювати іменники за числами?

8. Ваша дитина вміє читати за складами або, що краще, цілими словами?

9. Чи вміє вона рахувати до десяти і в зворотному порядку?

10. Може вирішувати прості задачі на віднімання, додавання одиниці?

11. Упевнено тримає олівця?

12. Любить малювати й розфарбовувати малюнки?

13. Чи може ваша дитина користуватися ножицями і клеєм, робити, наприклад, аплікації?

14. Може зібрати розрізаний малюнок із 5 частин за хвилину?

15. Знає назви диких та домашніх тварин?

16. Може узагальнювати поняття (наприклад, назвати одним словом «овочі» помідори, огірки)?

17. Чи може ваша дитина працювати самостійно – малювати, збирати мозаїку тощо?

18. Може розуміти й точно виконувати словесні інструкції?

Результати тестування залежать від кількості позитивних відповідей на запитання тесту.
Отже, якщо ви відповіли «Так» на 15-18 запитань, то ваша дитина цілком готова до школи;
10-14 – дитина багато чого вже вміє, та слід звернути увагу на зміст тих питань, на які ви відповіли «Ні». Саме він підкаже вам, над чим необхідно попрацювати;
9 та менше – необхідно звернутися до спеціалістів, дитина потребує значної уваги й роботи з нею.

 

 

Тести розміщені на сайті http://www.kitmurkit.com.ua

Поради психолога

Про вік нинішніх першокласників дискусії тривають давно. З переходом на 12-річну систему освіти, було змінено програми навчання. Урок у шестиліток триває 35 хвилин замість звичайних 45-ти, передбачено обов’язковий відпочинок і прогулянки (якщо в школі немає можливості створити кімнату денного відпочинку, обов’язково є ігрова кімната або хоч би куток), цілий рік — замість кількох чвертей — першокласники вивчають лише буквар, зв’язне мовлення, отримують комунікативні навики. Загалом, той момент, що між шести- та семилітками (попри один рік, що їх розділяє) — величезна різниця, програма враховує. Але медики вважають, що в шість років до школи, попри щадну форму навчання, — все ж таки рано. Не та в юних першокласників увага, не та мускулатура пальців, велике навантаження на хребет тощо.

      Немає в нашій освіті поки що програми плавного переходу від дитсадка до середньої школи. Нинішні дошкільнята почали менше гратися: багато садків перебрали на себе деякі функції навчального закладу, й «ігровий час» зайняли вивчення комп’ютера, іноземних мов тощо. Не: потрібне в цьому віці таке навантаження, зазначають педагоги. Образно кажучи, навчити писати букву «а» — завдання школи, – а в дитсадку повинні допомогти розвинути моторику пальців, навчивши «вимальовувати» окремі елементи букви.
Ранній початок шкільного навчання як у дитячому садку, так і в школі знижує розумову працездатність, викликає стомлюваність, погіршення стану серцево-судинної та дихальної систем у дітей, особливо в 1-ій чверті навчального року. Деякою мірою він негативно впливає і на фізичний розвиток учнів у наступні роки їхнього життя. Так, у дітей, які почали навчання із 6-ти років, в 11-12 років здорова група становить 68,5 відсотка, а в дітей, що почали навчання із 7-ми років – 73.
Проте, якщо дитина в шість років добре підготовлена психологічно та фізично, то краще її таки віддати до школи. Адже потім вона може втратити цікавість до навчання.

Корисні матеріали:

Батькам першокласників
Корисні сайти: